image1

Parkeleriniz için bakım ve tamirat metodları

Genel Bilgiler: Parke levhalarını orijinal paketleri içinde saklayınız ve ancak onları kullanmadan önce açınız. İşe başlamadan önce kullanım talimatlarını okuyunuz.Uygulama yapılacak yüzey kuru,düz ve sert olmalıdır.Polystrene köpük kullanacaksınız lütfen bu ürün için kullanım talimatını okuyunuz.Döşeme talimatlarına göre zemin kontrol ediniz.Odadaki bağlı nem oranı % 60'ı geçmemelidir.İşe başlamadan önce parke levhalarının ve uygulama yapılacak alanın oda sıcaklığına ulaşması beklenmelidir.

Hazırlıklar: Zemin çeşitli tiplerde betondan oluşabilir. Gerekli olduğu durumlarda ( örneğin alt katta bir havuzun olduğu salon gibi yerlerde).2 mm kalınlığında bir polyethilen folyo döşenerek zeminden ahşaba rutubet sızması önlenebilir. Bu folyonun kenarları parke zeminin dış kenarlarını 200 mm aşmalıdır. Eğer zeminde bağlı rutubet %90'ı aşarsa döşeme işi başlatılmamalıdır. Ahşap zeminin sıcaklığa ve rutubete bağlı olarak genleşmesi ve daralması nedeniyle duvarlar, sütunlar ve kapı çerçeveleri ile parke zemin arasına 10 mm. bir aralık bırakılmalıdır. Eğer geniş bir yüzey döşenecekse, bu boşluk miktarı şu şekilde hesaplanmalıdır:

Genişlik boyunca her bir metre için.5 mm aralık bırakılmalıdır. Eğer hatalı bir levha ile karşılaşırsanız lütfen hemen atmayın, bu parça yedek bir parça olarak kullanılabilir ya da tabii ki distribürönüz tarafından değiştirebilinir.

Hatırlatma: Kapı girişlerinde parkenin daha az kirlenmesi için lütfen girişte ve çıkışta paspas kullanın. Parkenin çizilmemesi için mobilya ayaklarında lastik ya da kalın kumaştan koruyucu tabakalar kullanın. Ahşap zeminler iklime bağlı olarak genleşebilir ya da daralabilirler. İklimin parke üzerindeki olası zararını önlemek için normal oda sıcaklığı seviyesi sağlanmalı ve bağlı rutubet oranının %30-60 seviyesinde bulunmasına özen gösterilmelidir. Bazı ağaç türleri,örneğin kayın ve Akçaağaç,iklim şartlarındaki değişikliklere daha duyarlıdır.

Temizleme: Eğer parke yüzeyini her gün temizlemek istiyorsanız, kuru bir temizleme yöntemi kullanınız, örneğin elektrikli süpürge gibi. Parke zemini asla çok ıslak olmamalıdır, eğer ıslaklık bir dakikadan fazla olursa zeminde hasar oluşabilir. Eğer zemine su dökülürse lütfen zemini kurulayın. Zemin eğer kayın ya da Akçaağaç ise buna daha fazla dikkat edin çünkü bur türler neme karşı daha duyarlıdırlar. Zemin sadece çok kirli ise ıslak bir temizlik yöntemi uygulayın. Kuru bir temizlik yöntemi ile düzenli olarak temizlik yaparsanız, zeminde oluşabilecek olan olası ayrıklarda kir oluşumunu engelleyebilirsiniz. Çok sık uygulanacak ıslak temizlik zemine faydadan çok zarar getirecektir.

Lekelerin temizlenmesi: Bazı kalıcı lekeler aşağıdaki tabloda yer alan temizleme yöntemleri ile giderebilirler.Daha etkili leke çıkarma yöntemleri uygulanırken dikkatli olunmalıdır,zira bunlar cilaya zarar verebilirler..

Asfalt, plastik,ayakkabı boyası

Sıcak suda seyreltilmiş alkol, petrol eteri ya da benzeri bir madde

Kurumuş çikolata, yağ lekesi, pastel boya, ruj

Sıcak suda seyreltilmiş alkol

Mum, sakız

Buz ile doldurulmuş tüp ile soğutulduktan sonra dikkatlice silinmektedir.

Cilanın yenilenmesi, yeniden cilalama : Karabacak Parke lamine parke son kat cilasını üretim hattında aldığı için döşendikten sonra tekrar cilalanması gerekmez. Eğer aşırı kullanma sonucu aşınmalar oluşursa parke tekrar cilana bilinir. Bu işlem hava sıcaklığı 13 C nin altına düştüğü zamanlarda başlatılmalıdır. Eğer yüzey daha önceden wax, zemin cilası ya da benzeri bir madde ile silinmiş ise önce sistireleme yapılmalı ve cilalama işlemi daha sonra yapılmalıdır. Eğer zemin daha önceden tekrar cilalama işlemi geçirdiyse cila üreticisinin talimatlarına uyulmalıdır.Cilalama işlemine başlamadan önce cilanın yüzeye yapışma özelliğini zeminin küçük bir alanında deneyin, sonuç olumlu ise tüm yüzeye uygulama yapın.En iyi sonucu elde etmek için bir cilamla silindiri kullanın. Her zaman profesyonel bir parke uygulamacısından tavsiye alın

Laminant Parke

Pvc Ürünler

HANWHA heterojen rulo PVC zemin kaplamaları cila gerektirmeyen, kolay temizlenebilen, antibakteriyel ve antistatik değerleriyle ofis, hastane, okul ve kreşlerde kullanıma yönelik tasarlanmış kaliteli ve ekonomik ürünlerdir. Heterojen Rulo PVC Zemin Kaplamaları.

UPOFOOLOR homojen nolu PVC zemin kaplamaları bünyesindeki PUR teknolojisi sayesinde yoğun trafiğin olduğu okul trafiğin olduğu okul, hastane gibi binalarda kullanılabilen ideal PVC zemin kaplamalarıdır.

Spor Zemin Kaplamaları Esnek Kauçuk Zemin Kaplamaları. REMP spor PVC zemin kaplamaları, profesyonel spor faaliyet alanlarında kullanılmak üzere, iç ve dış mekanlara yönelik farklı desen ve renk alternatifleri sunulmaktadır. Spor Zemin Kaplamaları

REMP kavuçuk zemin kaplamaları, karo ve rulo ürün grupları, geniş renk ve desen seçenekleri ile yoğun trafiğe maruz kalan alanlarda dayanıklılık, kaymazlık alev almazlık, antistatik özellikleri ile zemin kapmaları içerisinde ön plana çıkmaktadır. Kauçuk Esaslı Esnek Zemin Kaplamaları

Halı Grubu